Wczytuję dane...

Zawór temperaturowy ATV DN25, Rp1", 50°C,

Poinformuj mnie gdy produkt będzie dostępny
Zawór ATV 50C 1"
350,00 PLN*
* z podatkiem VAT
Credit Agricole

ZAWÓR TEMPERATUROWY ATV 50º ,1″,KVS 9 

Zawór temperaturowy ATV zamontowany na powrocie do kotła,zabezpiecza kocioł na paliwo stałe przed korozją wywoływaną zbyt niską temperaturą wody wracającej do źródła ciepła. Utrzymanie temperatury powrotu na stałym i określonym przez producenta kotła poziomie,pozwala zabezpieczyć go przed kondensacją wilgoci na płaszczu wodnym oraz negatywnymi procesami zanieczyszczenia paleniska przez smoły i sadze. Odpowiednio wysoka temperatura powrotu,wydłuża żywotność kotła oraz zwiększa jego sprawność.

Zawory temperaturowe ATV mogą pracować także jako zawory rozdzielające oraz powinny być montowane w każdej instalacji z buforem ciepła i zalecane są przy każdym kotle na paliwo stałe.

Zawory temperaturowe ATV wykonane są z mosiądzu i posiadają gwinty wewnętrzne. W zaworze umieszczony jest element termostatyczny, który reguluje temperaturę wody wracającej  do kotła i utrzymuje ją na stałym minimalnym poziomie.Temperatura znamionowa zaworu określa temperaturę otwarcia, przy której rozpoczyna się otwieranie przyłącza A przez element termostatyczny. Pozycja montażowa zaworu jest dowolna.

Zastosowanie zaworów ATV nie wymaga stosowania dodatkowych zaworów regulacyjnych na przyłączach. Konstrukcja zaworów temperaturowych ATV umożliwia wymianę elementu termostatycznego bez konieczności demontażu zaworu instalacji.

DN: 25

Kvs: 9m³/h

Przyłącze: Rp 1"

Max temperatura: 100ºC

Max ciśnienie: 10 bar

Temperatura znamionowa: 50ºC

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...